Köpek & Kedi Kovucu

Yeni

MAXON ŞARJLI KÖPEK KOVUCU

Ürün Kodu : TP-20

Şarj Edilebilir, Power Led El Fenerli Ultrasonik Köpek Kovucu

Çevrenizde karşılaşabileceğiniz sahipli sahipsiz köpekler bazen tehlikeli olabiliyorlar.
 Şehirde, köyde, kasabada günlük hayatta ihtiyaç duyabileceğimiz, yanımızda bulundurmamız gereken el tipi köpek kovucu bir cihazdır. Kargo görevlilerinin, bilhassa kırsal bölgelerde görev yapan ebe ve hemşirelerin, elektrik, doğalgaz ve su saatlerinin okumasını yapan saha personellerinin bir numaralı dostudur. 
Bisiklet veya motorsiklet üzerindeyken,spor amaçlı koşu ve yürüyüşler yaparken bu dostlarımız daha çok tehlikeli olabiliyorlar. Bu yüzden onların zararlarından korunmak için bir caydırıcıya ihtiyacınız vardır. 
İşte MAXON köpek kovucu onlara hiçbir fiziki darbe uygulamadan, onları uzaktan caydırır ve sizden uzaklaştırır. 

MAXON D&C NASIL ÇALIŞIR?
İnsanların işitemediği kedi ve köpeklerin duyup algılayabildiği yüksek basınçlı ultrasonik sinyaller göndererek onlara karşı bir kalkan,savunma sistemi yaratır. MAXON bu yönü ile HAYVAN DOSTUDUR. Diğer yandan taş veya sopa ile korkutmaya kalkmak tam tersine iyice saldırıyı üzerine çekeceği için daha da tehlikeli olular.    
Cihaz darbe, yağmur vb dış etkenlerden zarar görmediği sürece çalışma süresi 10 yıldır. 

POWERFUL LED EL FENERİ 
MAXON çift tuşludur. Köpek kovucu için sinyal butonu, diğeri ise EL FENERİ butonudur. El fenerinde mercekli power led chip kullanılmış olup, çok güçlü ışık yayar. 

ŞARJ EDİLEBİLİR BATARYA 
MAXON D&C ultrasonik köpek kovucuyu herhangi bir USB bağlantısı ile şarj edilebilirsiniz. Artık sık sık pil değiştirmenize gerek kalmayacak. Yaklaşık 300-400 defa şarj edilebilir niteliktedir. Pil ömrü bittiğinde cihazın arkasındaki 4 tane vidayı sökünüz.  9v şarj edilebilir pil takarak yeniden kullanabilirsiniz. 

Kullanım Şekli
●Mutlaka 9v şarjedilebilir pil kullanınız. 
●Cihaz üzerindeki butona 2sn aralıklarla bas-çek yapmanız yeterlidir.
●Butona en fazla 2sn basınız. 
●Azalan enerji cihazın kovucu özelliğini olumsuz yönde etkileyeceği için daima bataryanın güç kontrolünü yapınız.  
●Pil gücünün azaldığını fenerin zayıf yanmasından kolayca anlayabilirsiniz.  
●Cihazın sinyal çıkışını kulağınıza tuttuğunuzda güçlü tısslama  sesi geliyorsa aktifdir. 
●Pil zayıflayınca cihazın kovucu etkisi ortadan kalkar. 
●Cihazın pilini değiştirmek için arkadaki 3adet vidayı küçük yıldız tornavida ile sökünüz. Eskimiş pili pil başlığından (şapkasından) çıkartınız. Yerine yenisini takıp arka kapağın vidalarını dikkatlice sıkınız. 
●Cihazı yağmurdan ve sert darbelerden koruyunuz. 
●Cihazın azami menzili 30m dir. Ancak tesirli menzili yaklaşık 15m’dir. 
●Saldırgan köpek etki alanına girdiğinde cihazdan çıkan sinyallere dikkat kesilirler. Tedirginlik başlar, aradaki mesafe azaldıkça ters yöne doğru uzaklaşırlar.   
●İnsanlarda olduğu gibi kedi ve köpeklerde de doğuştan veya sonradan işitme kaybı olabilir. Yapılan araştırmalarda bu oran %30-35 düzeylerindedir.  Bu ihtimali göz önünde bulundurarak daha dikkatli kullanmanızı, temkinli olmanızı tavsiye ederiz. 
●Ürünümüzün üretim öncesinde ve sonrasında yaptığımız saha testlerinde köpek ırklarında gösterdiği güçlü ve anlık etkiyi Pitbull ve Rotwailer ırklarında göstermediği tarafımızdan test edilmiştir.  
●Size zararı dokunmayan ve duran hiçbir canlıya doğru tutup gereksiz yere rahatsız etmeyiniz. 

DETAYLI BİLGİLER İÇİN PDF KULLANMA KILAVUZUNU İNDİREBİLİRSİNİZ. 

Download PDF

Ürün Görselleri